четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 133
home Познати

ВИДЕО: Познатите со солзи во очите се простуваат од Драган Вучиќ

ВИДЕО: Познатите со солзи во очите се простуваат од Драган Вучиќ

Во моментов во тек е погребот на водителот, пејач и композитор Драган Вучиќ кој почина вчера од коронавирус.

Екипата на „Бекстејџ“ вчерашното издание го посвети на него, а во рамки на емисијата познатите се простуваа од својот пријател, соработник, колега…

Низ солзи во очите зборуваа за пријателството со Вучиќ и открија детали од нивното познавање притоа потенцирајќи дека Драган беше и ќе остане легенда, иако веќе не е меѓу нас.

Што се’ открија, погледнете во видеото во продолжение:

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија