вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 163
home Познати

ВИДЕО: Познатиот тенисер раскина со девојката и запеа – „Није живот, једна жена…“

ВИДЕО: Познатиот тенисер раскина со девојката и запеа – „Није живот, једна жена…“

Најдобриот тенисер од Босна и Херцеговина, Дамир Џумхур кој е на 30. место на АТП ранг листата поминува низ тежок период во животот откако раскина со својата девојка Дејана Живковиќ.

Ова вест во јавноста излезе вчера, а Дамие истиот ден беше елиминиран од турнирот во Монпелје откако загуби од французинот Ричард Гаске.

Џумхур и самиот на некој начин ја потврди веста за раскин на љубовта со девојката, па на социјалните медиуми објави видео како ја пее песната од Мирослав Илиќ – „Није живот једна жена.

3rd round babe #australianopen ❤?? @dejanazivkovic

A post shared by Damir Dzumhur (@damirdzumhur) on

❤ @dejanazivkovic

A post shared by Damir Dzumhur (@damirdzumhur) on

#love in beatiful #moscow @dejanazivkovic #volimte ❣️ #kremlin ??

A post shared by Damir Dzumhur (@damirdzumhur) on

Another tittle together ?2️⃣ @dejanazivkovic ❣️ #kremlincup #moscow ??

A post shared by Damir Dzumhur (@damirdzumhur) on

Behind every succesfull man there is a woman and I have mine @dejanazivkovic ❤?

A post shared by Damir Dzumhur (@damirdzumhur) on

Qatar 2022