недела, 28. мај 2023. Вести денес: 82
home Познати

ВИДЕО: Познатиот фолкер откри што му се случувало и зошто заспал на скали

ВИДЕО: Познатиот фолкер откри што му се случувало и зошто заспал на скали

Познатиот фолк пејач Сејо Калач во емисијата „АмиЏи шоу“ објаснува што точно се случувало со него, откако кон крајот на минатата година во јавноста се појавија фотографии како тој спие на скали.

Сејо раскажува во емисијата дека за време на празниците настапувал во  Валпово, па по една бурна ноќ другарите го донеле во хотелот каде би сместен, но тој не успеал да ги искачи скалите и да влезе во својата соба.

-Пеев за време на празниците и гостував за Божиќ. Баш беше супер. Друштвото ми рече остани неколку дена со нас. Останав, и така се запивме и такви работи. Ме донеле до собата и наместо да влезам во неа, јас заспав, објаснува пејачот.

Сејо додава дека фотографијата е последица на три дена неспиење и пиење, но нагласува дека по пет минути се разбудил и сепак отишол и си легнал во својата соба.