недела, 16. мај 2021. Вести денес: 63
home Познати

ВИДЕО: Познатиот актер доживеа тешка сообраќајка

Откако се случила несреќата, холивудскиот актер итно бил во болница.
ВИДЕО: Познатиот актер доживеа тешка сообраќајка

Познатиот комичар Вил Ферел (50) доживеа сообраќајна несреќа во Калифорнија, а покрај него повредени се уште две лица.

Сведок на несреќата за странските медиуми изјавил дека автомобилот на актерот бил удрен во страничниот дел, а од силината на ударот се превртел.

Извештајот на лекарите укажува дека актерот за среќа не бил посериозно повреден.

Најнови вести

Коронавирус