недела, 25. октомври 2020. Вести денес: 98
home Познати

ВИДЕО: Овие познати покрај Канје Вест изразиле желба да станат претседател

ВИДЕО: Овие познати покрај Канје Вест изразиле желба да станат претседател

Канје неколкупати имаше зборувано за неговите политички аспирации, но ретко кој го сфати сериозно. Затоа, светот навистина се шокира кога раперот најави дека ќе се кандидира за претседател на САД.

Нo знаевте ли дека тој не е единствената славна личност со ваква желба? Од Бен Афлек и Кети Пери, па сè до Опра Винфри, погледнете кои славни сакаат да се вклучат во политиката, па дури и да станат претседатели.

Коронавирус