сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 20
home Познати

ВИДЕО: Несреќа за време на фотосесија, згодната манекенка падна во море

ВИДЕО: Несреќа за време на фотосесија, згодната манекенка падна во море

Американскиот топ-модел Кејт Аптон паднала од карпа во морето додека се фотографирала „топлес“ на островот Аруба за списанието „Спортс Илустрејтед“.

Во видеото таа е качена на карпа, во златни гаќички за капење и без градник на себе…

Фотосесијата не траела долго. Додека Кејт била потпрена на реквизит за седење, еден соработник се приближил да и каже нешто, и токму тогаш еден бран ја поклопил и ја турнал во водата. Помошникот се обидел да ја фати, но не успеал.

За среќа, карпата не била висока, а и морето не било длабоко, па манекенката не е сериозно повредена.

Најнови вести

Коронавирус