понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 168
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Познати

ВИДЕО: Нејзините “киксови“ се урнебесни, се сеќавате на Ава Карабатиќ?

„Ги поздравувам моите родители, најмногу мама и тато."
ВИДЕО: Нејзините “киксови“ се урнебесни, се сеќавате на Ава Карабатиќ?

Својата брзоплетост и прави проблеми, па така често може да се слушне лапсус од неа. Сите ја сметаат за глупава, но таа за себе мисли дека може да биде претседател на САД бидејќи е премногу паметна.

Хрватската атарлета Ава Карабатиќ беше дел од неколку реални шоуа и постојано ја засмејуваше јавноста.

Се сеќаваме на нејзините “славни“ изјави:

– Би сакала да имам малку повеќе самодоверба во другите луѓе.

– Мене многу ми е жал за децата кои се абортирани. Не можам да замислам како сега живеат, како одат во училиште и се снаоѓаат во околината.

– Секогаш сум уклучена во мобинг. Имам пет мобилни телефони.

– Ако сум пилот, дефинитивно ќе управував со воз.

– Така е тоа. Некој го боли главата, а некој има гингивитис.

– Кога ќе ме видиш не да сум оган, туку ни два адреналина не можат да ме спојат.

– Живееме здраво. Шпиро секој ден медитира пола саат, а јас 30 минути. (кој и да е Шпиро)

– Иако престојот на Костарика ми беше мед и млеко поради спиење на бамбус, добив страшни хемороиди.

– Ќе ја срушам црквата Св. Донат во Задар и ќе изградам постара.

– Јас себе се гледам во Белград или во Холивуд.

– Многу ги поздравувам моите родители, посебно мама и тато.

Погледнете како изгледа кога таа чита “твитови“ за себе. Дали не ги разбира шегите од фановите или самата прави шеги?

Најнови вести

Коронавирус