вторник, 17. мај 2022. Вести денес: 143
home Познати

ВИДЕО: Него го знаеме од „Сам дома“, а погледнете ја сестра му која исто така е актерка

Ѕвездата од филмот „Сам дома“, Меколи Калкин, често се провлекува по медиумите, поради бурниот живот кој го води, но за неговата сестра во филмот, малку е познато.
ВИДЕО: Него го знаеме од „Сам дома“, а погледнете ја сестра му која исто така е актерка

Цели 27 години поминаа откако излезе филмот „Сам дома“, кој денеска веќе е вистински класик, а новогодишните празници се незамисливи без малиот Кевин и неговата блесава сестра Лина.

Ѕвездата од филмот „Сам дома“, Меколи Калкин, често се провлекува по медиумите, поради бурниот живот кој го води, но за неговата сестра во филмот, малку е познато.

Малата Лина ја глумеше Анџела Геталс и тоа кога имала само 13 години.

Денес има 40 години и веќе 12 години е во брак со актерот Расел Содерм, со кого има и ќеркичка.

Иако глумела само во првиот дел од хит комедијата и сега е веќе филмска класика „Сам дома“, Анџела остана во актерксите води, и тоа глумеше во филмот „Џери Мегвајер“ со Том Круз.

Но, подоцна се повлече и за последните седум години сними само еден филм, додека во театарот е уште активна.

Најнови вести

Коронавирус