четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 29
home Познати

ВИДЕО: Му беше ученичка, а нивната љубов беше мета на осуда – сега покажаа како изгледаше нивната свадба од бајките

ВИДЕО: Му беше ученичка, а нивната љубов беше мета на осуда – сега покажаа како изгледаше нивната свадба од бајките

Братот на српската пејачка Теодора Џехверовиќ, Сава (35) со години беше во врска со 15 години помладата девојка Адријана Кадар.

Парот се запознал на училиште каде Сава и предавал француски јазик. По започнување на нивната врска тој заминува од училиштето, а двајцата се наоѓаат на критики од јавноста поради големата разлика во годините и фактот дека Адријана во тоа време е малолетничка.

На нејзиниот 18-ти роденден, Сава ја побарал за жена, а кон средината на минатиот месец тие направија свадба. Роднините и блиските пријатели сметаат дека свадбата и заедничкиот живот е нивната победа по годините поминати низ осуди.

На својот ЈуТјуб канал тие објавија видео и покажаа како изгледале подготовките за свадбата и нивниот најсреќен ден. Воедно Сава ја изненадил Адријана за нејзиниот роденден кој бил на полноќ на денот на свадбата со патување во Санторини како меден месец.

Коронавирус