среда, 18. мај 2022. Вести денес: 62
home Познати

ВИДЕО: Македонскиот пејач ја запроси саканата на сцена

ВИДЕО: Македонскиот пејач ја запроси саканата на сцена

На неодамна завршениот „Лешочки фолк фестивал“, настапи и вокалното трио „Кладенец“, а водачот на триото Сашо Костадиновски спомна дека песната е посветена на неговата свршеница и нивниот иден кум.

Ја повика саканата Даниела на сцена и клекна на колена, извади веренички прстен и ја праша дали сака да се омажи за него.

Таа кажа ДА.

Најнови вести

Коронавирус