вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 173
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Познати

ВИДЕО: Кајли Џенер со емотивна снимка откри дека е бремена

ВИДЕО: Кајли Џенер со емотивна снимка откри дека е бремена

Манекенката Кајли Џенер вчера на Инстаграм ја објави веста дека повторно е бремена.

Во видеото кое трае 90 секунди, Кајли открива дека со партнерот Тревис Скот го чекаат второто дете. Парот веќе ја има тригодишната ќерка Сторми Вебстер.

Видеозаписот започнува со позитивен тест за бременост, а потоа е прикажно нејзиното заминување кај гинеколог на ултразвук.

Американските медиуми за нејзината бремемост пишуваа уште во август, но ова е првпат Кајли да ги потврди ваквите натписи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylie 🤍 (@kyliejenner)