недела, 2. април 2023. Вести денес: 37
home Познати

ВИДЕО: Џамбазов се огласи по натписите дека завршил во болница

ВИДЕО: Џамбазов се огласи по натписите дека завршил во болница

Популарниот актер, шоумен и писател Игор Џамбазов ја демантираше веста објавена на страната на Вечер дека наводно завршил во болница.

Во негов препознатлив стил објаснува дека му годи што вчера кога медиумите беа фокусирани на важни општествено-политички случувања се сетиле и на него.

– Петок навечер за мене е резервиран за германски и шпански фудбал. На полувремето имав што да видам. За мојата умирачка, за таа работа ќе почекате малку. Македонијо прибери се! – порача меѓу другото Џамбазов.

Најнови вести