вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Познати

ВИДЕО: Аријана Гранде се врати на местото на злосторството, две години по терористичкиот напад на нејзиниот концерт

ВИДЕО: Аријана Гранде се врати на местото на злосторството, две години по терористичкиот напад на нејзиниот концерт

Аријана Гранде признала дека е нервозна пред настапот во градот во кој на нејзин концерт беа убиени 22 лица.

Таа пред две години одржа концерт во Манчестер, а бомбаш самоубиец се разнесе пред салата убивајќи 22 лица, додека стотина беа повредени. Аријана собра сили и само две недели по нападот одржа хуманитарен концерт за семејствата на жртвите.

Сега повторно се врати на „местото на злосторството“.

-Многу сум возбудена, ве сакам. Ви благодарам што повторно ме повикавте да дојдам. Го обожувам Манчестер, секогаш во моето срце, истакна пејачката.

Најнови вести

Коронавирус