четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 44
home Познати

ВИДЕО: Аца Лукас има нова девојка, овојпат си избрал бринета!

ВИДЕО: Аца Лукас има нова девојка, овојпат си избрал бринета!

Контрoверзниот српски пејач Аца Лука има нова девојка, пишуваат српските медиуми.

По разводот со Соња Вуксановиќ имаше неколку врски, пејачот имаше неколку неуспешни врски, а последно беше со мисицата Јована Дорошки.

Лукас и Јована раскинаа во 2019 година, а сега се зборува дека има нова девојка.

Имено, сега се зборува дека Лукас е во врска со непозната бринета со која екипата на „Папарацо лов“ ги снимаше како излегуваат од град.

Наводно, тие се во врска неколку месеци, а заедно биле видени и на приватни прослави.

Коронавирус