петок, 30. септември 2022. Вести денес: 37
home Познати

Ветер ја откри тајната за фризурата: Дали Доналд Трамп носи перика? (ВИДЕО)

Ветер ја откри тајната за фризурата: Дали Доналд Трамп носи перика? (ВИДЕО)

Последните неколку месеци на интернет постојано се води полемика за тоа дали фризурата на Доналд Трамп е вистинска или е перика. Овој пат се појавило и видео кое можеби ќе ја реши оваа мистерија.

Новинарката Ешли Феинберг на својот Твитер проил објавила видео на кое се гледа Трамп додека се качува по скалите од авионот на исклучително ветровито време.

Додека американскиот претседател се качувал, ветерот дувнал силно што задниот дел од неговата коса се подигнал и се открило големо келаво место.

-Ја мијам со шампон и оставам природно да се исуши. Тоа трае околу еден час. Потоа се чешлам. Да, користам чешел. Се чешлам малку напред, малку на страна. На ист начин ја одржувам косата веќе со години. Јас всушност немам лоша ризура – изјавил Трамп во една прилика.

Коронавирус