четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 150
home Познати

Веста за разделбата одекна како бомба: Фотографиите на овој пар денеска ги полнат таблоидите

Веста за разделбата одекна како бомба: Фотографиите на овој пар денеска ги полнат таблоидите

Шерил Твиди, попозната како Кол, се раздели со нејиниот партнер и колега Лиам Пејн.

Изведувачите беа заедно две и пол години пред да одлучат да стават крај на нивната врска.

Вестите ги потврди самата Шерил на Твитер.

-Жалиме да кажеме дека ќе го продолжиме патувањето одделно. Тоа беше тешка одлука за нас. Ние сè уште го сакаме нашето семејство. Беар е наш свет и ве замолуваме да го почитувате неговиот приватен простор додека одиме преку ова -напиша Шерил.

Лиам, кој беше дел од „Една насока“, се пресели од заедничкиот имот на двојката, но ќе ги сподели родителските права над своето дете со неговата мајка, Шерил.

-Шерил и Лиам се обидоа за нивната врска – тие имаа проблеми претходно оваа година, но ги совладаа. Тие се само во различни фази од нивниот живот, и по сериозно размислување, сметаат дека е најдобро за секого ако се разделени – изјави извор близок до двојката.

Веста дојде како изненадување откако се здружија фановите надевајќи се дека Лиам може да ѝ понуди брак на Шерил откако нивниот син е роден.

Одлуката падна само 24 часа откако Шерил го прослави својот 34 роденден. Лиам не бил на прославата иако дури наредниот ден требало да патува во Велика Британија.

Најнови вести

Локални избори 2021