вторник, 28. март 2023. Вести денес: 84
home Познати

Весна Змијанац ја отвори душата околу трагедијата: Загинаа пред свадбата во сообраќајна несреќа, таа беше бремена

Весна Змијанац ја отвори душата околу трагедијата: Загинаа пред свадбата во сообраќајна несреќа, таа беше бремена

Големиот хит на една од најпознатите југословенски пејачки Весна Змијанац „Сватови“ сепак говори за една страшна вистинска животна трагедија која никого нема да остави рамнодушен.

Пејачката трагедијата ја преточила во стихови, а песната и ден денес остана една од нејзините најтажни песни.

Имено невестата која била бремена заедно со младоженецот заминале на нивната пробна венчавка, но доживеале сообраќајна несреќа во која загинале двајцата.

А по тој повод пејачката напишала и песна за нив двајца, стиховите кои ќе ве наежат, слушнете ги во продолжение:

loading...

Најнови вести