четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 173
home Познати

Весна Бејби со порака до Стоилов: Еве што му порача актерката на „играчот со број 5“ (ФОТО)

Весна Бејби со порака до Стоилов: Еве што му порача актерката на „играчот со број 5“ (ФОТО)

Македонскиот ракометен репрезентативец, Стојанче Стоилов периодов е во центарот на вниманието.

Откако новинарот на МТВ 2 го бојкотирање Стоилов на овој начин, поддршка доби и од неговата уредничка која додаде дека морале да одговорат на ваквото однесување на ракометарот. Денеска пак на својот фејсбук профил се огласи и новинарката Анита Латифи, која напиша дека и е жал за бројот 5, убав број на дрес на гаден човек.

Сепак поддршка за Стле пристигнува од сите страни.Актерката Весна Петрушевска Бејби јавно му порача на Столе дека „го сака играчот со број 5“, додавајки дека тој е најдобар ракометен играч.

 

View this post on Instagram

 

#besthandballplayer #number5 #sundaywin#stolestoilov ?❤️??‍♂️?? @sstole555

A post shared by Vesna Petrusevska (@babymamarulz) on

Коронавирус