понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 121
home Познати

Вешто го криеше своето 8 години помладо момче, а сега Сенида конечно јавно му изјави љубов (ФОТО)

Вешто го криеше своето 8 години помладо момче, а сега Сенида конечно јавно му изјави љубов (ФОТО)

Пејачката Сенида Хајдарпашиќ Сенидах објави фотографија со своето момче Марко, осум години помладо, и јавно му изјави љубов.

Како што беше напишано, Марко е осум години помлад од неа, тој завршил морнарска школа, и работел како чувар во еден клуб, се сретнал со пејачката сосема случајно, и тие наскоро влегле во романса. Иако првично го криеше тоа, Сендих го покажа пред јавноста за прв пат на Денот на вљубените.

Пејачката на својот Инстаграм објави заедничка фотографија со Марко, под која му испрати нежни зборови кои ги разнежни сите, а не се сомневаме, ни тој.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Senidah (@senida_h)

– Денес ми покажа колку прекрасна личност си и колку сум среќна што те имам во мојот живот. Ќе те сакам засекогаш! Твојата насмевка е сè – напиша таа.

Да потсетиме, на крајот на 2019 година се дозна дека пејачката има момче, но приватниот живот го криеше како нога на змија, вклучувајќи го и него, но сега јавно покажува колку е среќна со својот избраник.

Најнови вести

Коронавирус