понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 167
home Познати

Вешто ги крие од јавноста, но ќерка и е под бурно око на медиумите: Ова е семејството на Хрватската претседателка (ФОТО)

Вешто ги крие од јавноста, но ќерка и е под бурно око на медиумите: Ова е семејството на Хрватската претседателка (ФОТО)

Претседателката на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ важи за вистинско претседателско освежување на Балканот, а истото важи и за нејзиното семејство.

Имено претседателката своето семејство вешто го крие од очите на јавноста, но еден од фактите е и возраста на децата.

Колинда инаку има две деца, синот Лука и ќерката Катарина, која привлекува посебно внимание во јавноста.

Инаку 17 годишната тинејџерка реди успеси на сите меѓународни натпреварувања во уметничко лизгање и важи за една од најталентираните на овие простори.

Најнови вести

Коронавирус