понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Познати

ВЕСЕЛБА ВО ДОМОТ НА ПРИЈОВИЌ И ФИЛИП! Честитки од сите страни – се огласија Брена и мајката на пејачката: „Нека овој ден те развесели“ (ФОТО)

ВЕСЕЛБА ВО ДОМОТ НА ПРИЈОВИЌ И ФИЛИП! Честитки од сите страни – се огласија Брена и мајката на пејачката: „Нека овој ден те развесели“ (ФОТО)

Филип Живојиновиќ го слави својот 36 -ти роденден, а неговата сопруга Александра Пријовиќ јавно му го честиташе прекрасниот ден со емотивна порака.

– Среќен роденден љубов моја! – напиша пејачката и објави заедничка фотографија со нејзиниот сопруг, а многумина ја забележаа промената што Филип неодамна ја направи во неговиот изглед, кога ја обои својата коса во сина боја.

Мајката на Александра, Борка Михајловиќ, исто така, му го честиташе роденденот на својот зет, објавувајќи заедничка фотографија со него и нејзината ќерка.

-Драг мој зете, нека мислата за среќа секогаш те води низ животот и љубовта нека биде твојата ѕвезда-водилка. Препуштете се на љубовта и вашите најблиски и уживајте во се што ви дава животот. Насмевката на твоето лице нема крај и среќата нека биде секогаш со тебе. Сакам да ги реализирате сите ваши планови во блиска иднина, сакам секогаш да бидеш среќен, мирен и безгрижна личност. Нека овој ден те расположи и нека ти донесе многу добро расположение. Ти посакувам најдобри желби за роденден, среќен роденден!

На честитките наскоро им се придружи и Лепа Брена, која објави серија семејни фотографии на својот профил на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

Најнови вести

Локални избори 2021