сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Познати

Вереникот на Бритни Спирс ќе глуми во филм со Мел Гибсон

Вереникот на Бритни Спирс ќе глуми во филм со Мел Гибсон

Вереникот на Бритни Спирс, Сем Асгари доби улога во акционен филм со Мел Гибсон во главната улога. Новопечениот глумец, инаку личен тренер, и досега имаше неколку мали улоги, како онаа во серијата „Црниот понеделник“ (Black monday).

Асгари (27) ќе треба да глуми наредник на тим воени специјалци, во претстојниот трилер-акција на Рандал Емет наречен „Hot Seat“ (Жешко столче), што ќе се снима во Лос Анџелес. Информацијата ја потврди и гласноговорникот на Асгари, Брендон Коен, а самиот Асгари минатиот месец навести дека ќе биде вклучен во продукцијата на филмот.

Имено, тој на својот интернет-простор сподели видео од себеси како тренира со натпис: „Се подготвувам за акција“.

Филмот ја следи приказната за поранешен хакер (Гибсон) кој се обидува да ограби банка откако неговиот живот е загрозен.

Коронавирус