петок, 4. декември 2020. Вести денес: 33
home Познати

Вељко откри: Ќе се роди Жељко Ражнатовиќ по вторпат

Вељко откри: Ќе се роди Жељко Ражнатовиќ по вторпат

Синот на Цеца Ражнатовиќ, Вељко Ражнатовиќ во недела заплива во брачните води со неговата избраничка Богдана Родиќ,

Вељко и Богдана следната година ќе станат родители на нивното прво дете.

Младиот Ражнатовиќ сега го откри полот на бебето и сподели радосни вести.

„Ќе се роди Жељко Ражнатовиќ по вторпат“ изјави Вељко за република.рс, односно тие очекуваат син кој ќе го крстат по неговиот татко Жељко Ражнатовиќ Аркан.

Младиот боксер и неговата сопруга оваа вест ја дознаа два дена после свадбата, а на нивната среќа им нема крај.

 

Коронавирус