сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 16
home Познати

Вељко направи журка за паметење во домот во Титл- вртеше овца на ражен, додека Богдана го чуваше бебето, имаше голем повод!

Вељко направи журка за паметење во домот во Титл- вртеше овца на ражен, додека Богдана го чуваше бебето, имаше голем повод!

Вељко Ражнатовиќ направи журка за паметење во Титл.

Имено синот на Цеца во дворот од својата куќа во Титл која ја доби како мираз од својата сопруга Богдана испече овца на ражен, а потоа ги повика другарите боксери и со нив славеше во текот на целата ноќ.

За тоа време Богдана го чувала синот Жељко и не излегла од домот, пренесуваат српските медиуми.

 

View this post on Instagram

 

Озбиљан спаринг одрађен са нашом, и Кубанском боксерском елитом!

A post shared by SERBIAN ACE ?? Српски Ас (@veljkoraznatovic) on

-Вељко три недели беше во карантин на припреми за боксерските мечеви, па баш посака журка која ќе ја памети долго. Не сакаше тоа да биде кафуле или кафеана, туку дома во двор, вели извор за српските медиуми.

Инаку Вељко целата атмосфера ја пренесуваше преку сториња на својот Инстаграм профил, а во дел од нив напиша и дека прележал корона, сега може да се весели!

 

View this post on Instagram

 

Радна недеља ??05.07.2020

A post shared by SERBIAN ACE ?? Српски Ас (@veljkoraznatovic) on

Коронавирус