недела, 29. јануари 2023. Вести денес: 45
home Познати

Вељко и Богдана со патриотски песни го заспиваат бебето

Вељко и Богдана со патриотски песни го заспиваат бебето

Не е далеку од вистината дека синот на Аркан, Вељко Ражнатовиќ е голем националист, исто како татко му. Мајка му, познатата српска фолк дива Цеца до сега не била токлу експлицитна, иако и таа имала свои „нацилоналистички“ минути.

Пред извесно време, Вељко со сопругата Богдана го добија синот Жељко и целото внимание на семејството е сконцентрирано на него. Скапи креветчиња, колички, облека… Се за малиот наследник на Аркан…или на Вељко.

А Вељко на социјалните мрежи често става фотки од синот но и фотки со националистичка содржина или текстови кои ја глорифицираат Србија.

Еве еден таков со кој го успиваат бебето:

А, еве ја и песната: