петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 4
home Познати

Веќе не се дружи со микрофонот: Ламбе Алабаковски денес живее во Детроит, но никогаш нема да ви падне на памет со што се занимава (ФОТО)

Веќе не се дружи со микрофонот: Ламбе Алабаковски денес живее во Детроит, но никогаш нема да ви падне на памет со што се занимава (ФОТО)

Некогашната музичка ѕвезда Ламбе Алабаковски кој во минатото важеше за вистински заводник кај понежниот пол веќе неколку години не живее во Македонија, но не се занимава и со музика.

Ламбе Алабаковски, македонскиот пејач денес живее во Америка, а наместо да се дружи со микрофонот, се занимава со друга професија и е обезбедување на Аеродром.

Тој е оженет со Магдалена со која го имаат синот Михаил и живеат во Детроит, САД.

Ламбе ја побарал за жена Магдалена на тра­ди­ци­о­на­лен начин, на празникот Голема Богородица, пред манастирот „Свети Јо­ван Бигорски”.

#❤️ Михаил

A post shared by ???Ламбе Алабаковски ???® (@lambealabakovski) on

Коронавирус