сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Познати

Веќе на големо се планира свадбата: Ова е девојката која што ќе му роди дете на Столе Стоилов (ФОТО)

Веќе на големо се планира свадбата: Ова е девојката која што ќе му роди дете на Столе Стоилов (ФОТО)

Деновиве во јавноста се прошири веста дека ракометарот Столе Стоилов ќе стане татко. Откако за „Бекстејџ“ оваа вест ја потврди близок член од семејството на Стоилов и истакна дека сите се радуваат за приновата, „Еспресо“ објави фотографија од девојката на Столе.

Станува збор за младата уметничка Деница Огненоска.

Според извори на гореспоменатиот сајт, парот бил во врска само неколку месеци, а веќе на големо се планира и свадбата.

Погледнете како изгледа Деница:

Коронавирус