петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 62
home Познати

Вечни и од Бога благословени: Соња и Јохан имаат голем повод за славење во нивниот дом (ФОТО)

Вечни и од Бога благословени: Соња и Јохан имаат голем повод за славење во нивниот дом (ФОТО)

Соња Тарчуловска нашата, некои велат веќе поранешна популарна пејачка (само делумно се во право), веројатно затоа што веќе естрадно активно не настапува, деновиве со сопругот Јохан прослави 16-годишнина од бракот.

Неа ја паметиме по многубројни хитови, но сепак „Во бело, во бело“ ќе остане за секогаш.

И Соња и Јохан, во нашата јавност, во Македонија, познати се не само како верници, православни христијани, туку и како големи искрени македонски патриоти. За овие 16 години колку што се заедно ги поминаа сите можни бури и премрежиња, но останале заедно.

Така е тоа кога постои вистинска љубов која кај нив двајцата никогаш не престанала. Трае и трае… па затоа Господ само убавини им дава. А, поголема помила убавина секако дека нема од децата. Соња и Јохан имаат три деца, еден син и две ќерки. Машала! Славејќи го бракот, тие добија и многубројни честитки, па социјалните мрежи речиси прегореа.

„Заеднички полесно се совладуваат пречките… уште 100 години заедно во љубов, почит, разбирање и толеранција, да уживата во друштвото на вашите ангелчиња и да си славите во иднина со многу внуци“…. Тоа е само мал дел од пораките што им се упатени на адресата на оваа популарна македонска брачна двојка.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија