среда, 21. април 2021. Вести денес: 170
home Познати

Вдовицата на српскиот рапер неутешна плачела на цел глас на комеморацијата- она што го правел неговиот брат ќе ви ја заледи крвта

Вдовицата на српскиот рапер неутешна плачела на цел глас на комеморацијата- она што го правел неговиот брат ќе ви ја заледи крвта

Денеска во Белград се одржа комеморација по повод трагичната смрт на српскиот рапер Далибор Андонов Гру кој загина возејќи кајт на вода.

На комеморацијата пристигнаа многумина познати личности, роднини и пријатели, а први пристигнаа неговата сопруга Даница со синовите.

Таа откако ги виде новинарите и фоторепортерите започна да плаче и целото време ги држеше за рака и ги прегрнуваше синовите.

Српските медиуми го забележаа и неутешниот брат на пејачот кој целото време го криел лицето со рацете за да не го фотографираат репортерите.

Најнови вести

Коронавирус