недела, 5. јули 2020. Вести денес: 110
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски пред граѓаните во Крушево ја претставува програмата на ВМРО-ДПМНЕ

home Познати

Важат за големи „ривалки“ на естрадата, а нејзината снаа и пееше на мекиците на Цеца: Еве кои познати личности славеа за Жељко во вилата (ФОТО)

Важат за големи „ривалки“ на естрадата, а нејзината снаа и пееше на мекиците на Цеца: Еве кои познати личности славеа за Жељко во вилата (ФОТО)

Снаата на Цеца Ражнатовиќ, Богдана Родиќ вчера се породи и на свет го донесе синот Жељко. Токму по тој повод, Цеца во својата вила на Дедиње организираше голема прослава за својот внук.

Цеца и Анастасија снимија дел од атмосферата од прославата.

Освен семејствата Ражнатовиќ и Родиќ, на забавата присуствуваа и познати личности меѓу кои Александра Пријовиќ, која е снаа на Лепа Брена за која важи дека со Цеца се големи „Ривалки“.

Меѓу гостите беа и Марина Висковиќ, Јована и Жељко Јоксимовиќ, водителката Душица Јаковлевиќ, пејачот Ацо Пејовиќ и многу други.

Парламентарни избори 2020