среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 158
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Познати

Васил Гарванлиев ги откри сите детали за веридбата: Во јуни својот избраник ќе го донесам во Македонија

Васил Гарванлиев ги откри сите детали за веридбата: Во јуни својот избраник ќе го донесам во Македонија

Изминатиот период македонските медиуми беа преплавени со веста дека Васил Гарванлиев се верил. И тоа не било каде, туку во Америка. Со неговиот избраник, се препознале на прва, а неговото срце го освоил со едноставноста, но и анонимноста. Свадбата ќе биде наскоро, а во јуни ќе дојдат во Македонија, за семејството да се запознае со зетот, објавува Бекстејџ.

Нема да бидат она кое што се, најгледан телевизиски естраден магазин веќе четиринаесет години „Бекстејџ“ ако не го побараа Васил и да ги  дознаат информации од прва рака. Директно од Америка, Васил Гарванлиев со искрена исповед во магазинот зад сцената.

Васил лани се натпреваруваше на „Евросонг“ и се пласира на претпоследното место во полуфиналето со скромни 23 поени (11 од телевоутинг и 12 од жири). Послаб резултат таа вечер имаше само Ирска со 20 поени.

Што се Васил кажа, гледате во видеото

Коронавирус