недела, 5. април 2020. Вести денес: 103
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Ванеса Понсе де Леон е нова Мис на светот

Ванеса Понсе де Леон е нова Мис на светот

Мексиканката Ванеса Понсе де Леон (26) е избрана за Мис на светот за 2018 година.

На новата Мис на светот круната и ја предаде минатогодишната победничка, Индијката Мануши Чилар.

За прва придружничка е избрана претставничката на Тајланд, а за втора убавицата од Уганда.

На изборот за Мис на светот, одржан во градот Санја во Кина, учествуваа 118 кандидатки.

Најнови вести

Коронавирус