четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 85
home Познати

Ванеса Брајант објави емотивно видео и порака која ќе ви го скрши срцето: „Мојот мозок одбива да прифати дека двајцата ги нема“

Ванеса Брајант објави емотивно видео и порака која ќе ви го скрши срцето: „Мојот мозок одбива да прифати дека двајцата ги нема“

Сопругата на Коби Брајант и мајка на тринаесетгодишната Џиана Џиџи на Инстаграм објави емотивно видео од своте сакани кои на 26-ти јануари загинаа во хеликоптерска несреќа.

Овие снимки ги растажија обожавателите на кошаркарската легенда ширум светот, но она што го крши срцето е пораката која ја напиша Ванеса, а во која ги споделува нејзините чувства по загубата на најмилите.

-Не се колебам да ги кажам чувствата со зборови. Мојот мозок одбива да прифати дека и Коби и Џиџи ги нема. Не можам да ги прифатам двете загуби во исто време. Се чини дека се обидувам да прифатам дека Коби го нема, но моето тело одбива да прифати дека мојата Џиџи никогаш нема да се врати кај мене. Тоа е погрешно. Зошто треба јас да можам да се разбудам кога моето бебе ја нема таа можност?! Јас сум толку лута. Имаше толку многу живот во неа. Тогаш сфаќам дека треба да бидам силна и да бидам тука за моите 3 ќерки. Знам дека ова што го чувствувам е нормално. Тоа е дел од периодот на жалење.  Боже, посакувам да беа тука и овој кошмар да заврши, напиша Ванеса на Инстаграм и никого не остави рамнодушен.

 

View this post on Instagram

 

I’ve been reluctant to put my feelings into words. My brain refuses to accept that both Kobe and Gigi are gone. I can’t process both at the same time. It’s like I’m trying to process Kobe being gone but my body refuses to accept my Gigi will never come back to me. It feels wrong. Why should I be able to wake up another day when my baby girl isn’t being able to have that opportunity?! I’m so mad. She had so much life to live. Then I realize I need to be strong and be here for my 3 daughters. Mad I’m not with Kobe and Gigi but thankful I’m here with Natalia, Bianka and Capri. I know what I’m feeling is normal. It’s part of the grieving process. I just wanted to share in case there’s anyone out there that’s experienced a loss like this. God I wish they were here and this nightmare would be over. Praying for all of the victims of this horrible tragedy. Please continue to pray for all.

A post shared by Vanessa Bryant ? (@vanessabryant) on

Коронавирус