вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 159
home Познати

Ванеса Брајант е со децата во Дубровник за да ја исполни последната желба на Коби

Ванеса Брајант е со децата во Дубровник за да ја исполни последната желба на Коби

Жената на покојниот Коби Брајант пристигна во Дубровник во друштво на децата и семејството на шпанскиот кошаркар Пол Гасол. Гасол и Брајант беа долгогодишни соиграчи во Лос Анџелес Лејкерс, а пријателството на нивните сопруги трае од тоа време.

Ванеса Брајант откри дека пристигнала во Дубровник за да ја исполни желбата на нејзината ќерка Наталија, на која Коби ѝ дозволил да дојде во Хрватска на средношколско патување, пред да загине во хеликоптерската несреќа.

Но, друга причина за нејзиното пристигнување во Дубровник е светски познатата серија „Игра на тронови“, снимена токму на хрватското крајбрежје.

„Ги однесов децата на Кралското пристаниште“, напиша Ванеса во постот на фотографијата.

Излетот подоцна беше откажано поради пандемијата, а Ванеса сакаше да го поправи тоа и со доаѓањето во Дубровник со своите деца, ја оствари желбата на нејзината ќерка, но и ветувањето и дозволата на нејзиниот сопруг, пишува „Index.hr“.

Ванеса и Коби Брајант, кои загинаа во хеликоптерска несреќа минатата година, имаа четири ќерки. За жал, 13-годишната Џана загина во хеликоптерска несреќа со Брајант.

Коронавирус