четврток, 5. октомври 2023. Вести денес: 0
home Познати

Вакво нешто никогаш не направила: Цеца завеана со снег на -8 пееше пред 10.000 луѓе

Вакво нешто никогаш не направила: Цеца завеана со снег на -8 пееше пред 10.000 луѓе

Светлана Цеца Ражњатовиќ вчера се дружеше со околу 10.000 обожаватели. Фолк дивата одржала голем концерт во белградската општина Лазаревац, а голем број на луѓе дошле да уживаат во хитовите на Цеца, иако температурите биле под нулата.

– Ова е доказ дека временските прилики и минус температурите не ни можат ништо, порачала Цеца, која вечерта ја отворила со песната „Воздух кој дишем“.

Најнови вести