петок, 9. јуни 2023. Вести денес: 46
home Познати

„Вакво ѓубре живее покрај нас“ – Никола Којо се збогува со Оливер Драгојевиќ (ФОТО)

„Вакво ѓубре живее покрај нас“ – Никола Којо се збогува со Оливер Драгојевиќ (ФОТО)

Пејачот Оливер Драгојевиќ почина вчера утрото после долга и тешка борба со болеста, на 71-гдишна возраст, а зад себе остави неутешно семејство и колеги.

Јавните личности продолжуваат со тажните зборови за збогум од овој хрватски музички великан.

Меѓу ни е и популарниот актер Никола Којо кој не можел, а да не сподели јавно пораки кои во вакви моменти се неприфатливи.

Поединци на социјалните мрежи по смртта на Драгојевиќ напишале:

„Дали тоа значи дека дефинитивно нема да одржи концерт во Белград“, а имало и такви кои морбидно потврдувале.

„Хахахах ќе одржи, еден ден“.

„Вакви ѓубриња живеат покај нас“ напишал Никола Којо на Твитер алудирајќи на коментарите упатени кон починатиот пејач.

„Збогум прекрасен Оливер, која и да си вера и нација“, напишал актерот.

Најнови вести