среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

Ваква џиновска торта има само Брена на роденден- сепак најголемата роденденска желба за жал годинава неисполнета (ФОТО)

Ваква џиновска торта има само Брена на роденден- сепак најголемата роденденска желба за жал годинава неисполнета (ФОТО)

Една од најголемите легендарни пејачки на Балканот Лепа Брена вчера го прослави својот јубилеен 60-ти роденден.

Таа заедно со семејството прославата ја организираше во нивниот ресторан, а на истата присуствуваа околу педесетина гости.

Парот прво играше валцер, а потоа нејзината снаа Александра Пријовиќ ја снимаше и роденденската торта.

Моментот кога пристигнуваше чоколадната торта со прскалки привлече големо внимание кај фановите кои веднаш и порачаа да им чува парче и на нив.

Инаку таа вчера призна дека не и се исполнила најголемата роденденска желба, а тоа е да го однесе семејството на егзотично патување.

Коронавирус