среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 159
home Познати

ВАКА СЕ САКА ТАТО: Еве како реагираа пред телевизорот синот и ќерката на Несторовски кога дознаа дека се пласирал на ЕП (ФОТО)

ВАКА СЕ САКА ТАТО: Еве како реагираа пред телевизорот синот и ќерката на Несторовски кога дознаа дека се пласирал на ЕП (ФОТО)

Еден од асистентите за победничкиот гол на Горан Пандев, Илија Несторовски, вчера ја израдува целата земја, но очигледно најмногу неговите две дечиња.

Станува збор за ќеркичката и синот кој сопругата ги снимаше во домот додека пред телевизорот се радуваат гледајќи го својот татко кој се пласираше за прв пат на Европското првенство во фудбал.

Видео снимката веднаш тој ја презеде на својот Инстаграм профил со што покажа дека и во овие моменти на среќа „најслаб“ е на детската љубов и радост од своите најсакани.

Инаку нашиот репрезентативец никако не ја крие од јавноста ниту сопругата Мартина која исто така му е голема поддршка.

Коронавирус