петок, 5. март 2021. Вести денес: 15
home Познати

Вака не се чувствував ниту кога играв тенис: Ана Ивановиќ ги збесна мајките со оваа изјава за нејзините деца (ФОТО)

Вака не се чувствував ниту кога играв тенис: Ана Ивановиќ ги збесна мајките со оваа изјава за нејзините деца (ФОТО)

Поранешната славна тенисерка Ана Ивановиќ за српските медиуми призна дека нема ниту еден поголем умор од оној додека си мајка на две момчиња.

Ана во март минатата година со сопругот Бастијан Швајнштајгер го доби синот Лука, а на крајот на август оваа година и наследникот Леон.

Иако многумина мајки не го признаваат заморот откако ќе станат мајки, убавата тенисерка отворено признала дека ни малку не и е лесно да ги синхронизира сите обврски кога во домот има две мали деца.

 

View this post on Instagram

 

Strolling with my boys ☀? ?‍?‍?‍?#twoundertwo #boymom

A post shared by Ana Ivanovic (@anaivanovic) on

-Животот многу ми се промени. Порано додека играв тенис ми беше напорно поради патувањата и менувањето на временските зони, но уморот кои сега во имам со децата никогаш не сум го искусила, вели Ана во интервјуто за емисијата „Патот на спортот“.

Парот се уште живее во Америка, поточно во Чикаго.

 

View this post on Instagram

 

Morning stroll with my boy before the Chicago‘s airshow! ✈️?

A post shared by Ana Ivanovic (@anaivanovic) on

-Животот е лесен во Америка, луѓето нас не препознаваат, но не пуштаат да имаме приватност со децата. Во Чикаго имаме мир, додава Ана.

Поради завршувањето на професионалната фудбалска кариера на Бастијан таа вели и дека наскоро ќе се преселат во Австрија, но и дека и недостасува Србија.

 

View this post on Instagram

 

About last night ???

A post shared by Ana Ivanovic (@anaivanovic) on

Инаку по оваа изјава нејзините фанови веднаш ја осудија тенисерката која се пожалила дека не можела да издржи со двете мали деца.

Имено тие сметаат дека тоа е неблагодарно да го говори во јавноста, бидејќи нема ништо поубаво од мајчинството.

Најнови вести

Коронавирус