среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 63
home Познати

Вака му се спротистави на кобниот вирус само пред неколку дена: Ова е последната фотографија на Драган Вучиќ (ФОТО)

Вака му се спротистави на кобниот вирус само пред неколку дена: Ова е последната фотографија на Драган Вучиќ (ФОТО)

Утрово на Клиниката за инфективни болести во Скопје од овој свет си замина познатиот музичар и водител, Драган Вучиќ.

Вучиќ, како што велат негови блиски пријатели, бил позитивен на вирусот корона, а веќе подолго време е дијабетирач. Тој деновиве бил xocпитализиран во тeшкa cocтојба и пocтавен нa pecпиратор откако пред една недела тестовите покажале дека е пoзитивeн на коpoнавирус.

Вучуќ во одделението на Инфективната клиника бил цела недела, со висока температура и покачен шеќер. Инаку и неговата сопруга Весна е позитивна на виpуcoт, но за сега таа нема никакви симптоми.

Неговиот син, Мартин Вучиќ, низ солзи за порталот ги потврди тажните вести со зборовите „Не можеме ни да го испратиме како треба“.

Последното што Вучиќ го објави на својот Инстаграм профил е фотографија каде во двор шета желка и во свој шеговит стил прокоментира: „Ај нека ми забрани некој да си го шетам миленичето. Работава е снајди се“.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија