недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 0
home Познати

Вака медиумите во регионот ја пренесуваат веста за смртта на Билјана Беличанец

Вака медиумите во регионот ја пренесуваат веста за смртта на Билјана Беличанец

Актерката Билјана Беличанец сношти била пронајдена мртва во својот дом. Како што потврдија од МВР синоќа околу 22.30 часот, во полициска станица Центар, С. М. пријавил дека на ул.„Истарска“ во неговиот стан ја пронашол неговата сопруга Б.Б.А. (45) од Скопје.

Веста за нејзината смрт ги потресе нејзините колеги, колешки, пријатели, роднини, но го потресе и регионот.

Вака медиумите во регионот пишуваат за смртта на Беличанец.

 

Коронавирус