понеделник, 27. јануари 2020. Вести денес: 164
home Познати

Вака изгледаше роденденот на Карлеуша, а таму беше и Душко (фото)

Вака изгледаше роденденот на Карлеуша, а таму беше и Душко (фото)

Јелена Карлеуша го прослави 41-от роденден во елитен ресторан во Белград.

Пејачката се појави во бел фустан и перика на главата во сина нијанса, изглед кој изненади по едноставноста бидејќи навикнавме да ја гледаме во еклектични и провокативни изданија.

Ќеките, Атина и Ника, ја следеа во чекор нивната мајка, а неколку познати пејачи се појавија на малиот, но луксузен роденден.

Покрај членовите на семејството, се појавија и Дара Бубамара, Мира Шкориќ, Ана Бекута, поранешната сопруга на Аце Лукас, Соња Вуксановиќ и други…

Луксузната торта на четири спрата со „Версаче“ декорација ги воодушеви сите, а Карлеуша како славеничка ги забавуваше сите присутни.

 

Извор: vistina.com.mk