четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 118
home Познати

Вака изгледаше порано, но шармира и на 64-годишна возраст: По пет разводи, сега се бакнува со врсничка на својата ќерка

Вака изгледаше порано, но шармира и на 64-годишна возраст: По пет разводи, сега се бакнува со врсничка на својата ќерка

Лоренцо Ламас, кој е познат по сапуницата „Соколов гребен“, во врска е со поранешната манекенка Кени Скот.

Лоренцо се прослави со улогите во сапунски опери, а покрај актерството, вниманието го привлече и со својот љубовен живот.

Тој сега е во врска со поранешната манекенка, 36-годишната Скот, која сега работи маркетинг. Зад себе има пет разводи и шест деца.

Последен пат беше во брак со млада колешка од 2011 до 2018 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lorenzo Lamas (@lorenzo_lamas)

Интересно е што повеќето од неговите деца, пет ќерки и еден син, исто така се занимаваат со глума.

Најстарата негова ќерка  Шејн Ламас е само една година помлада од неговата девојка.

Најмалото дете на Лоренцо, ќерката Изабела, има 19 години.

Во описот на својот Инстаграм профил, Ламас истакнува дека тој е поранешна акциона ѕвезда, а сега е пилот.

Порано имаше армија фаноци, додека денес на социјалната мрежа го следат околу 20.000 луѓе.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lorenzo Lamas (@lorenzo_lamas)

Најнови вести

Коронавирус