петок, 26. ноември 2021. Вести денес: 152
home Познати

Вака изгледале како бебиња: Стефан и Мартин од „Некст тајм“ славеа роденден (ФОТО)

Вака изгледале како бебиња: Стефан и Мартин од „Некст тајм“ славеа роденден (ФОТО)

Дуото од „Некст тајм“, Мартин и Стефан деновиве имаа убав повод за славење.

Имено, причина поради која се радуваа и славеа беше нивниот 34-ти роденден.

Токму поради тој повод на нивна адреса пристигнуваа убави роденденски желби.

Во кусите приказни на „Инстаграм“ тие ги споделуваа роденденските пораки, а меѓу нив се најде и една фотографија од Мартин и Стефан како бебиња.

Имено, Стефан по повод роденденот извади фотографија од архива на која е со својот брат кога биле бебиња и на тој начин му го честиташе роденденот.

Тој и на објавата обележа кое бебе е Мартин, а кое Стефан. Досега немавме прилика да ги видиме во вакво издание.

Мартин и Стефан наполнија 34 години.

Среќен роденден!

Коронавирус