вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 30
home Познати

Вака изгледа венчаницата на Богдана која што Цеца ја носела на својата свадба (ФОТО)

Вака изгледа венчаницата на Богдана која што Цеца ја носела на својата свадба (ФОТО)

Вељко Ражњатовиќ и Богдана Родиќ денеска ќе го изговорат судбоносното „да“, а во Тител, од каде што потекнува невестата, се е подготвено за веселбата.

Родителите на Богдана, Даниела и Богдан ја изнесоа венчаницата во која ќе се мажи нивната ќерка, а станува збор за истата венчаница која што Цеца ја носела на венчавката со Жељко Ражњатовиќ Аркан.

FOTO: A.I. / RAS SRBIJA<br />

Инаку, домот на невестата во Тител е целосно украсен и се е подготвено за свадбената прослава.

Најнови вести

Коронавирус