четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Познати

Вака изгледа сопругот на Констракта, српската преставничка на Евровизија (ФОТО)

Вака изгледа сопругот на Констракта, српската преставничка на Евровизија (ФОТО)

Ана Ѓуриќ Констракта е победничка на „Песната за избор на Евровизија“ и со „In corpora sano“ ќе ја претставува Србија на Евровизија. Таа е победничка по гласовите на жирито и на публиката.

Таа за „Glossy.rs“ откри дека не се оптеретува со бројот на прегледи, но по првата полуфинална вечер заврши на прво место во трендинг.

Иако на сцената е подолго време, дури сега успеа да го привлече вниманието на јавноста.

Пејачката завршила архитектура и мајка на две деца.

Ана од 2009 година е во брак со Милан Ѓуриќ. Како што пишува на социјалните мрежи, тој исто така е архитект.

Коронавирус