среда, 8. декември 2021. Вести денес: 61
home Познати

Вака изгледа куќата во која порасна Маја Беровиќ (фото)

Вака изгледа куќата во која порасна Маја Беровиќ (фото)

Екипата не емисијата „Премиера викенд специјал“ беше во посета на Босна и Херцеговина, поточно во домот на пејачката Маја Беровиќ каде што некогаш живееше.

Таму била стринката на пејачката, Нада Беровиќ. Таа на новинарите им раскажала дека Маја од мали нозе сакала многу да пее и дека како девојче ја имитирала Драгана Мирковиќ.

Таа била дружељубива во текот на детството и се дружила со децата од нејзиното маало.

Екипата на Пинк ја снимаше и куќата во која пораснала Беровиќ.

Таму живеела додека траела војната во Босна, а домот го напуштила заедно со семејството во текот на 90тите.

Таткото на Маја, работел во службата за социјално сметководство во Сараево, а мајката на Маја работеше во производство на чорапи, исто така во Сараево.

Најнови вести

Коронавирус