сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 76
home Познати

Вака изгледа куќата во која ќе се преселат Душко и Карлеуша (ФОТО+ВИДЕО)

Вака изгледа куќата во која ќе се преселат Душко и Карлеуша (ФОТО+ВИДЕО)

Јелена Карлеуша која пред повеќе од 10 дена ја изгуби нејзината мајка и доживеа страшна болка, наскоро со сопругот Душко тошиќ и нивните ќерки ќе се преселат во нивната нова куќа на Дедиње.

Карлеуша сеуште не е подготвена да и се врати на работата, но и да се занимава со преселувањето затоа што сеуште е во жалост, затоа одговорноста за сето тоа ја презеде нејзиниот сопруг.

Иако Јелена и Душко и сега живеат во вила во Дедиње, оваа нова куќа ќе им пружи повеќе удобност. И оваа вила е сместена во елитниот дел на Дедиње, а освен просторот има големо двориште, четири големи купатила, како и базен пред самата куќа. А најчудно е тоа што на бетонската ограда е поставена и бодликава жица за што и никој не би се осмелил да провали. Освен оградата, се шпекулира дека вилата има најсовремен безбеносен систем.

Коронавирус