недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 2
home Познати

Вака Цеца ја започна кариерата – им пееше на свадба на најпознатиот југословенски пејачки пар во тоа време, изгледа непрепознатливо (ВИДЕО)

Вака Цеца ја започна кариерата – им пееше на свадба на најпознатиот југословенски пејачки пар во тоа време, изгледа непрепознатливо (ВИДЕО)

Српските пејачи Билјана Јевтиќ и нејзиниот сопруг Аца Илиќ го имаат еден од најхармоничните бракови кој опстанува со години на естрадата.

Југословенскиот пар се венчаа во 1989-та година се венчаа, а на нивната свадба пеела и Цеца.

Медиумите во тоа време многу биле заинтересирани за нивната свадба, па папараците биле насекаде.

Кума на пејачката и била Сузана Манчиќ, а неодамна се појави и видео снимка од атосферата.

На дел од неа се гледа како Цеца пее еден од нејзините тогашни хитови на почетокот на нејзината кариера.

Видеото од свадбата погледнете го на 13 минута и 49 секунди:

Најнови вести

Коронавирус