вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 18
home Познати

Уживаат во снежна планинска романтика: Пејачот на „Некст тајм“ и манекенката не ја криjат љубовта (ФОТО)

Уживаат во снежна планинска романтика: Пејачот на „Некст тајм“ и манекенката не ја криjат љубовта (ФОТО)

Браќата од дуото „Некст Тајм“ Новата 2020 година ја отпочнаа на планина, со чист воздух и чисти мисли за деновите пред себе.

Тие моментално уживаат во снежната планинска белина, а оттаму на своите фанови и следбеници им ја честитаат годината, сублимираат за она што им се случи минатата и се водат со верба, мотив и желба за она што им претстои.

-2019 беше одлична година за нас, покрај “Нешто ќе те питам Бабо” и “Јовка Кумановка”…Тука беа и настапите што ги имавме во текот на целата година. Ќе го памтиме настапот во „Јане Сандански“ на мечот Вардар-Пик Сегед но и повторно среќни што бевме дел од @onelovetour и насекаде каде што пеевме низ нашата земја Македонија. Веруваме во уште поголем успех во 2020 год. Работиме на проект на комитски песни кои што верувале или не, почна уште во 2014 год. со “Ја излези Ѓурѓо”. Веруваме во настапи и надвор од границите на нашата земја, каде што има и публика која не не слушнала како изведуваме во живо и тоа е мотив плус да докажеме кои се „Некст Тајм“. Тоа е за нас, но на вас би ви посакале да сте здрави живи, среќни и исполнети со позитивна и убава енергија. Убаво поминете си каде и со кој и да сте, и се гледаме во 2020!!! Ве сакаат Мартин и Стефан Филиповски „Некст тајм“ -пишуваат браќата на својот профил на Фејсбук.

Но, на социјалните мрежи кога е приватноста во прашање, Стефан ја стартуваше без криење на неговата нова љубов, манекенката Маја Ристевска со која е заедно во својата планинска авантура.

Изминатата 2019 година и двајцата беа резервирани за потврда или демант дека се во врска, но сега  новите фотографии беа доволна потврда дека нивната врска само зајакнала.

Мартин пак, кога е љубовта во прашање не е резервиран да покаже која е во неговото срце и е во долгогодишна врска со ракометарката Андреа Белеска.

извор: Вистина.мк

Коронавирус